Városlista
2025. november 20, csütörtök - Jolán

Hírek

2019. November 11. 07:05, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A szívbeteg kisbabáknak gyűjtenek idén

A szívbeteg kisbabáknak gyűjtenek idén

Szívbeteg gyermekek részére fontos speciális inkubátorra indított gyűjtést más civil szervezetekkel a Fiatal Családosok Klubja (FICSAK) - mondta Soós Anita, a FICSAK munkatársa az M1 csatornán vasárnap.

Hozzátette: az új eszköz egy speciális nyitott inkubátor, amelynek beszerzéséhez 2,2 millió forintra lenne szükség.

A nyitott inkubátor, amelyet a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben helyeznének üzembe, nagy segítséget jelentene az orvosoknak az újszülötteknél szükséges szívműtéteknél.

Az adjukossze.hu honlapon december 3-ig várják az adományokat, eddig az egy hete tartó akcióban a tervezett összeg több mint 60 százaléka gyűlt össze - mondta Soós Anita.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon

2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz

Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.

2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld

Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját

Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld

KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt

2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.