Hírek
2025. Január 25. 06:00, szombat |
Életmód
Forrás: MTI
24 óra alatt 5-13 Celsius-fokkal lett melegebb
Az ország döntő részén 24 óra alatt 5-13 fokkal lett melegebb csütörtökön, mint az előző napokban - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
Azt írták, csütörtökön egy hidegfront érkezett, amelynek előterében a délies széllel jóval enyhébb léghullámok érkeztek.
A meleg, nedves levegő a keleti tájakon eleinte a hideg felszínre érve ónos esőt, a magasabban fekvő helyeken havazást okozott, de fokozatosan mindenütt átváltott esőbe, délutántól pedig főként a déli, délnyugati vármegyékben fordult elő eső, zápor, az éjszakai órákban helyenként intenzív záporeső is volt.
Hozzátették:
az előző napokhoz képest jócskán megenyhült az idő, csütörtökön kora délután az ország döntő részén 5-13 fokkal volt melegebb, mint az előző napokban.
A bejegyzéshez készített infografika szerint csütörtökön délután a délnyugati vármegyékben jellemzően 11-13 fokkal volt melegebb, mint 24 órával korábban, míg az északi vármegyékben mindössze 0-3 fokkal volt melegebb, mint egy nappal korábban.
A legmagasabb hőmérsékletet csütörtök délután a Somogy vármegyei Babócsán mérték, 14,1 fokot, a legalacsonyabb nappali hőmérsékletet pedig a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Jósvafőn, ahol mindössze mínusz 0,1 fok volt.
A HungaroMet közölte azt is, péntek reggel átlagosan 6 fokkal volt enyhébb az ilyenkor szokásosnál.
Az infografika szerint az átlagnál jóval melegebb volt a hajnal a keleti határ mentén, ahol 9-10 fokkal volt melegebb az átlagnál.
Péntek reggel a legmelegebbet a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Milotán mérték, 4,7 fokot, míg a leghidegebb reggelt a Győr-Moson-Sopron vármegyei Fertőrákoson regisztrálták, mínusz 2,9 fokot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 18:00, péntek | Életmód
Gödöllőn adják elő június végén a Csíksomlyói passiót
A magyar szabadság napja alkalmából június végén Gödöllőn, a Világfa előtt adja elő a Nemzeti Színház a Csíksomlyói passiót, együttműködve a város művészeti együtteseivel
2026. Április 10. 16:00, péntek | Életmód
Utolsó napjához ért az Artemis II, a Hold körüli újabb űrrepülés
Utolsó napjához ért csütörtökön az Artemis II, az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Hold-programjának legénységgel végzett első Hold körüli űrrepülése.
2026. Április 10. 14:00, péntek | Életmód
Agrometeorológia: pénteken és szombaton akár károkozó fagyok is várhatók
Az elmúlt években hatalmas károkat okoztak a tavaszi fagyok, és idén is komoly a probléma: a csütörtöki fagyos reggel után főleg pénteken és szombaton várhatók még akár károkozó fagyok is
2026. Április 08. 17:00, szerda | Életmód
Minden korábbinál több tisztán elektromos gépkocsi állt forgalomba márciusban
Többszörös csúcsdöntést hozott az elmúlt hónap a hazai flotta klímabarát megújításában. Márciusban a valaha volt legtöbb tiszta és csendes gépjármű kapott zöld rendszámot
